מדריך דיגיטלי לשימוש בקנאביס רפואי

קנאביס רפואי נועד להקל על הסימפטומים שלך. יחד עם הרופא המטפל והרוקח, תוכל להתאים את סוג הקנאביס והמינונים לצרכים הרפואיים שלך. אז מה הן האפשרויות העומדות לפניך?

אנחנו ב – Peace Naturals כאן בשבילך

אנחנו ב Peace Naturals שמנו לעצמנו מטרה לסייע לכמה שיותר מטופלים על ידי מחקר, גידול, ייצור ושיווק מוצרי קנאביס רפואי שיתאימו לכל מטופל על פי צרכיו. השאיפה שלנו היא לייצר מוצרי קנאביס רפואי שישתלבו בטיפול הכולל עליו הסכמת יחד עם הרופא המטפל. המגוון הרחב של סוגי המוצרים שלנו, לצד אפשרויות הצריכה המגוונות, נועדו לאפשר לך, לרופא המטפל ולרוקח, לשלב את מוצר הקנאביס הרפואי המתאים בצורה נכונה והטבעית ביותר.

כיצד נקבע המינון המתאים לך?

אייקון 1

מרשם מהרופא המטפל - המינון הנכון הוא אישי ומשתנה ממטופל למטופל. העיקרון המנחה בנוגע למינון המתאים הוא המרשם וההוראות אותם מספק הרופא המטפל. הנתונים המרכזיים על פיהם נקבע המינון הם גיל, משקל, מצב רפואי, יכולת צריכה, אך יש לא מעט משתנים נוספים שעשויים להשפיע על המינון המומלץ. לכן, כל קביעת מינון ראשונית או שינוי המינון במהלך הטיפול, צריכה להיעשות בשיתוף פעולה ובהתייעצות עם הרופא המטפל.

אייקון 2

תהליך טיטרציה (Titration) - המינון היום יומי הינו אישי מאוד ומשתנה ממטופל למטופל. קביעת מינון יומי נעשה באמצעות תהליך התאמה שנקרא טיטרציה (Titration), תהליך הטיטרציה נעשה בשיתוף פעולה בין המטופל לרופא המטפל והרוקח והוא בוחן את כמות החומר לו המטופל זקוק ולמספר השאיפות/טיפות שעליו לצרוך על מנת לחוש את ההקלה הטובה ביותר, עם כמה שפחות תופעות לוואי. בכל מקרה יש להתחיל בהדרגה במינון נמוך ולהתקדם לאט.

השגת מוצרי קנאביס רפואי באיכות גבוהה

עולם הקנאביס הרפואי מאמץ את ההדירות יותר ויותר בכל הנוגע לגידול קנאביס לצרכים רפואיים. הגידולים של – Peace Naturals מתבצעים במתקן גידול בעל התקן המחמיר IMC-GAP ומנוטרים על ידי מכשור מתקדם. השאיפה היא לנטרל את השינויים הצפויים בסבבי גידול שונים של צמחי קנאביס ולייצר מוצרי קנאביס באיכות גבוהה.

הדירות היא היכולת לספק מוצר איכותי ויעיל בתהליך מבוקר ומדויק, תהליך המאפשר לחזור ולייצר את אותו המוצר ברמת דיוק גבוהה. תהליך ההדירות מאפשר לנו לייצר מוצרי קנאביס רפואי המסייעים ומקלים על מטופלים רבים תוך שמירה על הרצף הטיפולי. אנו עושים זאת באמצעות בקרת תהליכים מחמירה משלב הגידול, דרך תהליך הייצור ועד לשלב אריזת מוצרי הקנאביס הרפואי.

על מנת להצליח לייצר את מוצרי הקנאביס הרפואי היעילים ביותר שיתאימו לרצף הטיפול, אנו נדרשים להכיר הכרה עמוקה עם מגוון זני הקנאביס והיכולות של כל זן וזן. השונות בין צמחי הקנאביס היא לא רק בהכרת הזנים עצמם, אלא גם בהכרת מחזורי הגידול של כל אחד מהזנים.

החומרים הפעילים בקנאביס רפואי

בצמח הקנאביס מצויות יותר מ – 500 תרכובות כימיות שונות אשר מעניקות לכל צמח את הריח, הטעם, הפיגמנטציה והיכולות התרפויטיות שלו.

אייקון פלבנואידים (Flavonoids)

פלבנואידים (Flavonoids)

הפלבנואידים מעניקים את הפיגמנטציה ואת הטעם השונה המבדיל בין סוגי הקנאביס השונים.

אייקון טרפנים (Terpenes)

טרפנים (Terpenes)

הטרפנים הם האחראים על הבדלי הריחות שמאפיינים את זני הקנאביס השונים. כבר היום ידוע שהטרפנים עוזרים לקנאבינואידים להיספג בגוף ולבצע את פעולתם, והמחקר בנוגע ליכולות הטרפנים עדיין בעיצומו.

אייקון קנבינואידים (Cannabinoids)

קנבינואידים (Cannabinoids)

הקנבינואידים הם אלו שמעניקים לצמח הקנאביס את היכולות התרפויטיות שלו. מדובר בקבוצה של למעלה מ - 100 תרכובות כימיות שונות הנמצאות בצמח הקנאביס.

קיימים 2 מיני קנאביס עיקריים: סאטיבה ואינדיקה

מין הסאטיבה ידוע כמפחית דיכאון ומעורר תיאבון. זן האינדיקה מפחית חרדה ומרגיע כאב.

נקודות

מקור אופי סאטיבה

השפעה מנטלית מוגברת

ממריץ 

מעורר תיאבון

מעורר יצירתיות

מפחית דיכאון

מומלץ לשימוש יום

נקודות

מקור אופי אינדיקה

השפעה פיזית מוגברת

מרגיע

מפחית הרדה

מרדים

מרגיע כאב

מומלץ לשימוש לילה

איך ניתן לצרוך קנאביס רפואי?

אנחנו מציעים מוצרי קנאביס רפואי אותם ניתן לצרוך במספר דרכים. לכל דרך צריכה יש יתרונות משלה, אך לא כל דרך מתאימה לכל מטופל או סוג טיפול.

אייקון צנצנות קנאביס רפואי לתפרחות

תפרחות קנאביס מיובשות

מיועדות למתן שאיפתי באמצעות גליליות (סיגריות) או על ידי שימוש במכשיר אידוי (אינהלטור). במתן שאיפתי החומרים הפעילים נספגים דרך הריאות אל מחזור הדם באופן המהיר ביותר.

אייקון צריכה באמצעות אידוי - Vaporizer

צריכה באמצעות אידוי קנאביס - Vaporizer

מכשיר אידוי (אינהלטור) הוא מכשיר חשמלי המופעל בעת זיהוי שאיפה מפיית המכשיר או בעזרת כפתור הפעלה. תהליך האידוי מושג על ידי חימום קנאביס עד לטמפרטורה בה התפרחת הופכת לאדים. הקנבינואידים, המכילים את החומרים הפעילים בקנאביס, הופכים למעשה לאדים אותם ניתן לשאוף בלי לקבל תוצרי לוואי אחרים שיכולים להיות קיימים בעת העישון. כמו בעישון גם באידוי קנאביס, תחילת ההשפעה מהירה מאוד עד מיידית.

אייקון צריכה באמצעות עישון

צריכה באמצעות עישון

עישון היא השיטה הפופולרית ביותר לצריכת קנאביס. צריכת קנאביס רפואי באמצעות עישון אפקטיבית ופועלת במהירות מאחר ותפרחות החומרים הפעילים נספגים במהירות במערכת הדם דרך הריאות. במוצרי הקנאביס אין כל חומרים משפרי בערה או טעם. לכן, טיפול באמצעות עישון עשוי להיות מלווה בצריבה. על מנת להקל על תחושת הצריבה שעשויה להופיע, מומלץ להכין כוס מים קרים או משקה קל קר וממותק. מומלץ שלא לערבב את הקנאביס עם טבק רגיל מאחר והדבר עשוי לפגוע בתועלת הרפואית של המוצר והטיפול.

אייקון צריכת שמן קנאביס

צריכת שמן קנאביס

שמן קנאביס מיועד לשימוש תת לשוני. מתחת ללשון ישנם כלי דם אשר מסוגלים לספוג את שמן הקנאביס ישירות אל מחזור הדם. בהשוואה לאידוי קנאביס ושאיפה, השפעתו של השמן היא אינה מיידית, אך היא נמשכת פרק זמן ארוך יותר.

יש להתחיל בטיפה אחת מתחת ללשון, להמתין 3-4 שעות ולעקוב אחר ההשפעה. לספיגה יעילה, יש להמתין לפחות 15 דקות עד לשתייה ואכילה.

במידה ולאחר מספר ימים מורגשת השפעה חלקית בלבד, או שלא מורגשת השפעה כלל, ניתן להוסיף טיפה נוספת במרווח של לפחות 4 שעות בין זמני נטילת הטיפול. בכל מקרה, חשוב לזכור שהקלה תגיע בעזרת סבלנות והתמדה. יש להקפיד שלא לעבור על המינון היומי שנקבע על ידי הרופא המטפל.

רגע לפני שמתחילים בטיפול

באופן כללי, כדאי לדעת שזני קנאביס ממקור סאטיבה, יתאימו יותר לשימוש במהלך שעות היום שכן הם אינם מייצרים תחושת עייפות. לעומתם, זני קנאביס ממקור אינדיקה יתאימו יותר לשימוש במהלך שעות הערב והלילה.

 • את הטיפול בקנאביס רפואי מומלץ ליטול בנחת ובסביבה מוכרת, לאחר קבלת הדרכות מתאימות מהרופא המטפל ומהרוקח. בפעמים הראשונות מומלץ לעשות זאת בבית.
 • מומלץ לשהות בבית לאחר נטילת הטיפול במשך 3 – 4 שעות ולא לתכנן נהיגה לאחר נטילת הטיפול.
 • מומלץ ליצור אווירה נינוחה ושלווה בבית. בנוסף, מומלץ שיהיה מבוגר אחראי נוסף בבית, בייחוד בפעמים הראשונות לשימוש בקנאביס רפואי.
 • חשוב לדעת שצריכת קנאביס רפואי יכולה לגרום לירידה בערכי הסוכר בדם ולגרום לעייפות וסחרחורת. מומלץ להצטייד בחטיף, ממתק או במשקה ממותק.
 • תחילתו של הטיפול הוא ב 1-2 שאיפות/טיפות ליממה.
 • חשוב לשתף את הרוקח ואת הרופא המטפל בתופעות אותן חווית בזמן צריכת הקנאביס. כל טיפול הוא פרטני ומשתנה, לכן מומלץ לנהל טבלת מעקב אחר הסימפטומים בזמן הטיפול ואחריו.
   טבלה כזאת ניתן למצוא באתר האינטרנט שלנו.
 • חשוב לזכור כי תהליך למידת ההשפעה יכול להימשך שבועיים ואפילו יותר. הקלה תגיעה בעזרת סבלנות והתמדה.

תופעות לוואי בזמן נטילת הטיפול בקנאביס רפואי

צריכת קנאביס רפואי מגיעה לעיתים יחד עם תופעות לוואי כמו ירידה ברמת הסוכר בדם, יובש בפה, שיעול, יובש אדמומיות בעיניים, תיאבון מוגבר וסחרחורת. 

כאמור, חשוב לשתף את הרוקח ואת הרופא המטפל בשלל תופעות, לבצע מעקב אמיתי על מנת לדעת מהם הגורמים שמשפיעים על הטיפול. במצב של תופעות לוואי קיצוניות כמו עילפון, שינוי קיצוני בלחץ הדם, בדופק, ברמת הסוכר או בקצב הנשימה, יש לפנות לרופא או למיון.

 • מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.
 • טיפול בקנאביס רפואי מיועד לבעלי רישיון להחזקה ושימוש של סם מסוכן.