מדריך לשימוש בקנאביס רפואי

אנחנו כאן בשבילך. אנחנו יודעים שעד הגעת לכאן, לתחילת הטיפול בקנאביס הרפואי עברת הרבה – טיפולים, בדיקות, תרופות וניסיונות לעזור.
עכשיו, כאן איתנו ביחד ננסה ללוות אותך בצעדים הראשונים שלך בטיפול בקנאביס רפואי.

כשזה מגיע לטיפול בקנאביס רפואי המינון החודשי (סך הגרמים שמטופל יכול לקבל פר חודש) נקבע דרך המרשם. אבל הצריכה היומית משתנה ממטופל למטופל בהתאם לצורך ולסגנון החיים. קביעת המינון היומי נעשית בתהליך של התנסות – המטופל ביחד עם מלווה, או בהתייעצות עם הרוקח, רופא, או בהתנסות עצמית, בוחן את הכמות המינימלית לה הוא זקוק על מנת לחוש הקשה או הטבה בסימפטומים.

חשוב לזכור – במיוחד בתחילת הטיפול, יש לשים לב לגוף ולהרגשה האישית. מומלץ מאוד להתחיל ממינון נמוך, לתת לו את הזמן להשפיע (מהירות ההשפעה שונה בין צריכה של גליליות בשאיפה לבין צריכה של שמן דרך מערכת העיכול).

צריכת קנאביס רפואי מגיעה לעיתים יחד עם תופעות לוואי כמו ירידה ברמת הסוכר בדם, יובש בפה, שיעול, יובש אדמומיות בעיניים, תיאבון מוגבר וסחרחורת.

כאמור, חשוב לשתף את הרוקח ואת הרופא המטפל בשלל תופעות, לבצע מעקב אמיתי על מנת לדעת מהם הגורמים שמשפיעים על הטיפול. במצב של תופעות לוואי קיצוניות כמו עילפון, שינוי קיצוני בלחץ הדם, בדופק, ברמת הסוכר או בקצב הנשימה, יש לפנות לרופא או למיון.

מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי.

טיפול בקנאביס רפואי מיועד לבעלי רישיון להחזקה ושימוש של סם מסוכן.

באופן כללי, כדאי לדעת שזני קנאביס ממקור סאטיבה, יתאימו יותר לשימוש במהלך שעות היום שכן הם אינם מייצרים תחושת עייפות. לעומתם, זני קנאביס ממקור אינדיקה יתאימו יותר לשימוש במהלך שעות הערב והלילה.

את הטיפול בקנאביס רפואי מומלץ ליטול בנחת ובסביבה מוכרת, לאחר קבלת הדרכות מתאימות מהרופא המטפל ומהרוקח. בפעמים הראשונות מומלץ לעשות זאת בבית.

מומלץ לשהות בבית לאחר נטילת הטיפול במשך 3 – 4 שעות ולא לתכנן נהיגה לאחר נטילת הטיפול.

מומלץ ליצור אווירה נינוחה ושלווה בבית. בנוסף, מומלץ שיהיה מבוגר אחראי נוסף בבית, בייחוד בפעמים הראשונות לשימוש בקנאביס רפואי.

חשוב לדעת שצריכת קנאביס רפואי יכולה לגרום לירידה בערכי הסוכר בדם ולגרום לעייפות וסחרחורת.

מומלץ להצטייד בחטיף, ממתק או במשקה ממותק. תחילתו של הטיפול הוא ב 1-2 שאיפות/טיפות ליממה.

חשוב לשתף את הרוקח ואת הרופא המטפל בתופעות אותן חווית בזמן צריכת הקנאביס. כל טיפול הוא פרטני ומשתנה, לכן מומלץ לנהל טבלת מעקב אחר הסימפטומים בזמן הטיפול ואחריו.

טבלה כזאת ניתן למצוא פה.

חשוב לזכור כי תהליך למידת ההשפעה יכול להימשך שבועיים ואפילו יותר. הקלה תגיע בעזרת סבלנות והתמדה.

אנחנו מציעים מוצרי קנאביס רפואי אותם ניתן לצרוך במספר דרכים. לכל דרך צריכה יש יתרונות משלה, אך לא כל דרך מתאימה לכל מטופל או סוג טיפול.

iconfaq

תפרחות קנאביס מיובשות

מיועדות למתן שאיפתי באמצעות גליליות (סיגריות) או על ידי שימוש במכשיר אידוי (אינהלטור). במתן שאיפתי החומרים הפעילים נספגים דרך הריאות אל מחזור הדם באופן המהיר ביותר.

 • צריכה באמצעות עישון גליליות
 • עישון היא השיטה הפופולרית ביותר לצריכת קנאביס. צריכת קנאביס רפואי באמצעות עישון אפקטיבית ופועלת במהירות מאחר ותפרחות החומרים הפעילים נספגים במהירות במערכת הדם דרך הריאות. במוצרי הקנאביס אין כל חומרים משפרי בערה או טעם.

  לכן, טיפול באמצעות עישון עשוי להיות מלווה בצריבה. על מנת להקל על תחושת הצריבה שעשויה להופיע, מומלץ להכין כוס מים קרים או משקה קל קר וממותק. מומלץ שלא לערבב את הקנאביס עם טבק רגיל מאחר והדבר עשוי לפגוע בתועלת הרפואית של המוצר והטיפול.

 • צריכה באידוי (אינהלטור)
 • מכשיר אידוי (אינהלטור) הוא מכשיר חשמלי המופעל בעת זיהוי שאיפה מפיית המכשיר או בעזרת כפתור הפעלה. תהליך האידוי מושג על ידי חימום קנאביס עד לטמפרטורה בה התפרחת הופכת לאדים.

  הקנבינואידים, המכילים את החומרים הפעילים בקנאביס, הופכים למעשה לאדים אותם ניתן לשאוף בלי לקבל תוצרי לוואי אחרים שיכולים להיות קיימים בעת העישון. כמו בעישון גם באידוי קנאביס, תחילת ההשפעה מהירה מאוד עד מיידית.

  iconfaq

  צריכת שמן קנאביס

 • צריכה באמצעות שמן קנאביס רפואי
 • שמן קנאביס מיועד לשימוש תת לשוני. מתחת ללשון ישנם כלי דם אשר מסוגלים לספוג את שמן הקנאביס ישירות אל מחזור הדם. בהשוואה לאידוי קנאביס ושאיפה, השפעתו של השמן היא אינה מיידית, אך היא נמשכת פרק זמן ארוך יותר.

  יש להתחיל בטיפה אחת מתחת ללשון, להמתין 3-4 שעות ולעקוב אחר ההשפעה.

  לספיגה יעילה, יש להמתין לפחות 15 דקות עד לשתייה ואכילה. במידה ולאחר מספר ימים מורגשת השפעה חלקית בלבד, או שלא מורגשת השפעה כלל, ניתן להוסיף טיפה נוספת במרווח של לפחות 4 שעות בין זמני נטילת הטיפול. בכל מקרה, חשוב לזכור שהקלה תגיע בעזרת סבלנות והתמדה. יש להקפיד שלא לעבור על המינון היומי שנקבע על ידי הרופא המטפל.

  סאטיבה:
  ידוע כמפחית דיכאון ומעורר תיאבון.

  אינדיקה:
  ידוע כמפחית דיכאון ומעורר תיאבון.

  השוואה בין שני הזנים:

  סאטיבה אינדיקה
  השפעה מנטלית מוגברת השפעה פיזית מוגברת
  ממריץ מרגיע
  מעורר תיאבון מפחית חרדה
  מעורר יצירתיות מרדים
  מפחית דיכאון מרגיע כאב
  מומלץ לשימוש יום מומלץ לשימוש לילה

  קרא עוד >

  בצמח הקנאביס מצויות יותר מ – 500 תרכובות כימיות שונות אשר מעניקות לכל צמח את הריח, הטעם, הפיגמנטציה והיכולות התרפויטיות שלו.

  פלבנואידים (Flavonoids)

  הפלבנואידים מעניקים את הפיגמנטציה ואת הטעם השונה המבדיל בין סוגי הקנאביס השונים.

  טרפנים (Terpenes)

  בצמח הקנאביס מצויות יותר מ – 500 תרכובות כימיות שונות אשר מעניקות לכל צמח את הריח, הטעם, הפיגמנטציה והיכולות התרפויטיות שלו.

  קנבינואידים (Cannabinoids)

  כשזה מגיע לקנאביס רפואי – יש לך האפשרויות. יש המון חברות, המון זני קנאביס והמון דעות וחוויות של מטופלים אחרים. באפשרותך להתייעץ עם הרוקח וגם עם קהילת המטופלים – אבל בסופו של יום נדרש לפעמים מעט לנסות ולגוון כדי למצוא את מה שמדויק ונכון עבורך.

  אנחנו כמובן ממליצים ללכת על בטוח – מוצרי הקנאביס הרפואי שלנו, ב- PEACE NATURALS, עומדים בסטנדרטיים בינלאומיים, גבוהים ביותר.

  אנחנו מתבססים בפיתוח שלנו על שנים של מחקר ופיתוח, בארץ ובעולם. הגידולים שלנו מנותרים משלב הייחור (השתילה) ועד שלב האריזה והשילוח. אנחנו עושים את הכל אצלנו במפעלים, כאן בארץ.