אם טופלת בעבר בקנאביס, או בכוונתך להתחיל עכשיו – ריכזנו בשבילך את כל מה שצריך לדעת

מה הם תתי המינים העיקריים של צמח הקנאביס?

סטיבה

הסטיבה הוא מין הקנאביס הנפוץ ביותר כיום בשימוש בעולם. מקורו באזור קו המשווה, תאילנד ודרום מזרח אסיה והוא גבוה וצר בעל עלים דקים וארוכים.

בשל מקורם הגיאוגרפי, זני סטיבה מתמודדים עם טמפרטורות גבוהות ולחות בצורה טובה. זמן הפריחה של זני סטיבה ארוך יותר מזמן הפריחה של זני אינדיקה, והם גדלים יותר לרוחב, כך שצורתם הכללית מזכירה יותר שיח.

אינדיקה

מין האינדיקה הוא השני הנפוץ בעולם. מקורו באזור מדינות המזרח התיכון, ואזור אפגניסטן ופקיסטן. מין האינדיקה צומח בגובה נמוך ובצורה רחבה, הוא בעל עלים רחבים וקצרים.

רודרליס

זן נדיר יחסית שמקורו ברוסיה. צמח הרודרליס התגלה לראשונה בשנת 1942 בסיביר וחוקרים רבים סבורים שמקורו בצמח האינדיקה והאבולוציה שהצמח עבר כשנאלץ להתאים את עצמו לאקלים קשה ולעונות קצרות יותר, היא שיצרה את צמח הרודרליס.

צומח בצורה עקבית יחסית ומושפע מיחסי אור-חושך פחות משני הזנים הנפוצים. הרודרליס מצמיח תפרחת רק בקצהו והוא בעל אחוזים מזעריים של החומר הפעיל THC.

שאלות נפוצות:

האם אפשר לקנות קנאביס רפואי בכל בית מרקחת?

לא. קנאביס רפואי ניתן לרכוש אך ורק בבתי מרקחת אשר מורשים לנפק קנאביס רפואי, בתי מרקחת בהם עובדים רוקחים המוסמכים לנפק קנאביס רפואי.
את רשימת בתי המרקחת ניתן למצוא באתר האינטרנט של היק"ר (יחידת הקאנביס הרפואי של משרד הבריאות).

האם כדאי לערבב את הקנאביס עם טבק?

כאשר מקבלים קנאביס למטרות טיפוליות, לא מומלץ לערבב את הקנאביס עם טבק רגיל. ערבוב מוצר הקנאביס עם טבק עשוי לפגוע בתועלת הרפואית של המוצר והטיפול.

עם מי אני יכול להתייעץ לפני השימוש ואחריו?

אנחנו ב PEACE NATURALS, מלווים אותך במהלך הטיפול, החל מסימני השאלה שעולים לפני השימוש הראשון ועד לשלב בו אתה מעורה בכל הפרטים הדרושים כדי לצרוך קנאביס רפואי. לצורך כך, אנחנו מעמידים לשימושך מערך דיגיטלי קל ונוח ליעוץ, ליווי ושירות. אנחנו ב PeaceNaturals-מ , מלווים אותך במהלך הטיפול, החל מסימני השאלה שעולים לפני השימוש הראשון ועד לשלב בו אתה מעורה בכל הפרטים הדרושים כדי לצרוך קנאביס רפואי. לצורך כך, אנחנו מעמידים לשימושך מערך דיגיטלי קל ונוח ליעוץ, ליווי ושירו

איך משתמשים בשמן קנאביס?

שמן קנאביס מיועד לשימוש תת לשוני. תחת הלשון ישנם כלי דם אליהם אשר סופגים את שמן הקנאביס ישירות אל מחזור הדם. בהשוואה לאידוי ושאיפה, השפעתו של השמן איננה מיידית אך היא נמשכת פרק זמן ארוך יותר. לכן, יש להתחיל בטיפה אחת מתחת ללשון, להמתין 3-4 שעות ולעקוב אחר ההשפעה. לספיגה יעילה של שמן הקנאביס בדם, יש להמתין לפחות 15 דקות עד לשתייה ואכילה. במידה ולאחר מספר ימים מורגשת השפעה חלקית בלבד או שלא מורגשת השפעה כלל, ניתן להוסיף טיפה נוספת במרווח של לפחות 4 שעות בין זמני הנטילה. חשוב לזכור שההקלה תגיע בעזרת סבלנות והתמדה. יש להקפיד שלא לעבור על המינון היומי שנקבע על ידי הרופא המטפל.

איך אדע איזה זן קנאביס מתאים לי?

ההשפעה של זן מסוים של קנאביס משתנה מאדם לאדם. שני המינים העיקריים הם סטיבה ואינדיקה. לכל אחד מהמינים העיקריים יש סוגים רבים של זני קנאביס. רוקח מנוסה יוכל להמליץ לך על זן התחלתי, אך חשוב לדעת כי תחילת השימוש כרוך בניסוי וטעיה עד הגעה לזן המתאים.

האם ניתן להחליף את סוג הקנאביס במהלך הטיפול?

אפשר להחליף את סוג הקנאביס במהלך הטיפול. מומלץ לעשות זאת בהתייעצות עם הרופא/רוקח.

איך קובעים את המינון המתאים?

העקרון המנחה הוא כי יש לפעול על פי המרשם וההוראות שתקבלו מהרופא המטפל שלך. הוא זה אשר קובע את המינונים לפי נתונים כמו גיל, משקל, מצב רפואי ויכולת צריכה. המינון היומי הוא אישי מאוד ומצריך התאמה באמצעות תהליך שנקרא טיטרציה. כל מטופל זקוק למספר שונה של שאיפות/טיפות על מנת לחוש את ההקלה הטובה ביותר, עם כמה שפחות תופעות לוואי. בכל מקרה יש להתחיל בהדרגה במינון נמוך ולהתקדם לאט.

אילו תופעות לוואי יש לשימוש בקנאביס?

אנו יודעים שצריכת קנאביס כרוכה לעיתים בתופעות לוואי כמו ירידה ברמת הסוכר בדם, יובש בפה, שיעול, יובש ואדמומיות בעיניים, תיאבון מוגבר וסחרחורת. במצב של תופעות לוואי קיצוניות כמו עילפון, שינוי קיצוני בלחץ הדם, בדופק, ברמת הסוכר או בקצב הנשימה, יש לפנות לרופא או למיון.

האם ניתן להמשיך ליטול תרופות יחד עם קנאביס רפואי?

כל שילוב בין טיפול בקנאביס רפואי לבין טיפול תרופתי אחר, יש לעשות לאחר התייעצות עם הרופא המטפל בלבד.

מגזין למטופל-לשירותך כתבות בתחום קנאביס רפואי
כתבות

החומרים הפעילים בקנאביס

מה הוא מקור הקנאביס? מקורו של צמח הקנאביס (השם המדעי Sativa L. cannabis) הוא במרכז אסיה ובתת היבשת ההודית. העדויות הראשונות לשימוש בצמח הקנאביס נמצאו בקברים מלכותיים בהודו, במצרים ובאשור הקדומה, ומצביעות על כך שהשימוש בקנאביס היה בשימוש רפואי כבר לפני 5,000 שנה. מהם החומרים הפעילים של השפעת הקנאביס? שני…
המשך לקרוא

אילו תרכובות כימיות קיימות בקנאביס?

בצמח הקנאביס מצויות יותר מ – 500 תרכובות כימיות שונות אשר מעניקות לכל צמח את הריח, הטעם, הפיגמנטציה והיכולות התרפויטיות שלו. את רוב התרכובות הכימיות ניתן למצוא בשלוש משפחות שונות: פלבנואידים (Flavonoids) המילה הלטינית Flavus – צהוב, מתייחסת לצבע המצוי בפירות ובירקות שלא מכילים פיגמנט ירוק. הפלבנואידים מעניקים את הפיגמנטציה…
המשך לקרוא

מה הם הזנים העיקריים של צמח הקנאביס?

זני הקנאביס הנפוצים וגם פחות  סטיבה – הסטיבה הוא מין הקנאביס הנפוץ ביותר כיום בשימוש בעולם. מקורו באזור הקו המשווה, תאילנד ודרום מזרח אסיה והוא גבוה וצר בעל עלים דקים וארוכים. בשל מקורם הסאטיבה, זני סטיבה מתמודדים עם טמפרטורות גבוהות ולחות בצורה טובה. זמן הפריחה של זני סטיבה ארוך יותר…
המשך לקרוא
תפריט