זכאות לקנאביס רפואי-
באילו בעיות רפואיות ניתן לטפל באמצעות קנאביס רפואי?

"יק"ר" – היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות פרסמה נוהל (נוהל פעולה סטנדרטי 106, מהדורה אחרונה מאי 2019) (נוהל 106), הכולל רשימה של כל ההתוויות המאושרות כיום לטיפול בקנאביס רפואי.

מי רשאי להשתמש בקנאביס רפואי?

אדם עשוי להיות זכאי לקבלת רישיון לקנאביס רפואי ממשרד הבריאות אם הוא עונה על מספר קריטריונים קבועים מראש. הענקת רישיונות לקנאביס רפואי מותרת אך ורק לאנשים אשר מיצו את הטיפולים הרפואיים הקונבנציונליים ועבור התוויות אשר הוכרו ע"י משרד הבריאות בלבד.

אילו בעיות רפואיות מוכרות ע"י משרד הבריאות?

רשימת ההתוויות המוכרות ע"י משרד הבריאות עבור קנאביס רפואי מעודכנת מעת לעת. למידע המלא והמעודכן ביותר אודות הדרישות לקבלת רישיון לקנאביס רפואי, ניתן לעיין בנוהל 106.

דוגמאות למצבים רפואיים בהם מותרת הנפקת רישיון לשימוש בקנאביס

ריכזנו מספר בעיות רפואיות הנכללות כיום בנוהל 106 של משרד הבריאות, ואשר עבורן מותרת הנפקת רישיון לשימוש בקנאביס רפואי. במרבית המקרים נדרש מצוי של כל אפשרויות הטיפול הקונבנציונליות האחרות לפני הנפקת הרישיון. הנוהל מתעדכן מדי פעם, לכן מומלץ לעיין בו כדי לקבל את המידע המעודכן ביותר ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים אונקולוגיים

חולים אונקולוגיים

חולים המקבלים כיום טיפול נגד סרטן עשויים להיות זכאים לקבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי. הרישיונות מונפקים על מנת לאפשר לחולים להשתמש בקנאביס רפואי להקלה על תסמינים של מחלות פעילות או תופעות לוואי של כימותרפיה, אימונותרפיה או רדיותרפיה; ולטיפול בתיאבון מוגבר ולמניעת בחילות והקאות. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים גסטרואנטרלוגיים

חולים גסטרואנטרלוגיים

חולים הסובלים ממחלת מעיים דלקתית פעילה ומוכחת, כגון מחלת קרוהן או קוליטיס כיבית, אשר קיבלו טיפולים תרופתיים קונבנציונליים במשך 3 חודשים לפחות אך לא חל שיפור במצבם, עשויים להיות זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים הסובלים מכאבים

חולים הסובלים מכאבים

חולים הסובלים מכאב נוירופתי המקבלים טיפול סדיר במרפאת כאב מוכרת, במשך שנה אחת לפחות, עשויים להיות זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי, לאחר שמיצו את כל אפשרויות הטיפול האחרות. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים הסובלים ממחלה מידבקת

חולים הסובלים ממחלה מידבקת

חולי איידס שאיבדו יותר מ-10% ממשקל גופם עשויים להיות זכאים לקבל רישיון לשימוש בקנאביס רפואי, לשיפור התיאבון או להקלה על הקאות ותסמינים במערכת העיכול. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים נוירולוגיים

חולים נוירולוגיים

בעיות רפואיות כגון טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון, תסמונת טורט ואפילפסיה עשויות לזכות את החולה ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

אייקון חולים פסיכיאטריים

חולים פסיכיאטריים

PTSD (הפרעת דחק פוסט-טראומתית) – חולים בוגרים אשר אובחנו כסובלים מהפרעה טראומתית בדרגת חומרה בינונית או גבוהה, עשויים להיות זכאים לקבלת רישיון לקנאביס רפואי. מכיוון שהדרישות לזכאות עשויות להשתנות בהתאם לבעיה, יש לעיין בנוהל 106, סעיף- 3.2.1 ולהיוועץ עם הרופא שלך.

המידע להלן התקבל מהנחיות משרד הבריאות בלבד, לרבות, בין היתר, בנוהל 154 וכל הנספחים והתוספות המצורפים אליו, לרבות נוהל 106 (במשותף "הספר הירוק"), המתפרסם ע"י משרד הבריאות ומעודכן מעת לעת. משרד הבריאות ציין כי חרף הגידול בידע ובהבנה על אודות מנגנוני הפעולה של קנבינואידים בעשורים האחרונים, משרד הבריאות רחוק עדיין מהגדרת הנחיות מבוססות ראיות לצורך קביעת משטר טיפולי של מינון תרופתי בטיפול מבוסס קנבינואידים עבור התוויות קליניות שונות. .Cronos Group Inc, .Peace Naturals Project Inc, קרונוס ישראל או שותפיהם לא ביצעו כל מחקר בלתי תלוי לאימות המידע הנכלל בספר הירוק. .Cronos Group Inc, .Peace Naturals Project Inc, קרונוס ישראל או שותפיהם אינם מעניקים כל התחייבות או ערבות באשר למידע כאמור או ליעילותו של קנאביס רפואי לטיפול בכל בעיה או התוויה רפואית.