פודקאסט זמן קנאביס

נעים להכיר!​

ישראל מובילה את מחקר הקנאביס בארץ ובעולם ומספר האנשים הזכאים להשתמש בקנאביס רפואי בישראל, גדל משמעותית מדי שנה. בפודקאסט 'זמן קנאביס' העיתונאית ומגישת הטלוויזיה, לינוי בר-גפן מארחת מומחים שיספרו על ההיסטוריה של הצמח ועל המחקרים הקליניים העדכניים ופורצי הדרך שיבשרו על יכולות ריפוי של סוגי סרטן. אורחי הפודקאסט יסבירו על אופן וחשיבות הגידול והאריזה של הצמח, על תפקידו של רוקח מלווה, על התוויות רפואיות שונות בין נשים לגברים וכמובן נשוחח עם רופאים שישתפו בעדויות שהם רואים מן השטח. בסוף כל פרק נוסיף עצה לשימוש ותחזוקה, שחשוב למטופלים וגם למשפחותיהם לדעת.
20.06.21
אביב

תמלול הפרק

"זמן קנאביס": פודקאסט הקנאביס הרפואי של ישראל.

קנאביס רפואי הוא תחום שמעלה המון שאלות. התחום נמצא בתנופה גדולה ותעשיית הקנאביס הרפואי העולמית פורחת, אך לעיתים מטופלים, רוקחים ורופאים, מקבלים מידע ממקורות שונים, מה שיוצר בלבול ודיסאינפורמציה. 'זמן קנאביס' כאן כדי לעשות סדר. אנחנו מזמינים אתכם להאזין לפרק הבכורה של הפודקאסט 'זמן קנאביס', בהנחיית לינוי בר גפן ובשיתוף Peace Naturals.

תמלול הפרק

"שלום אני לינוי בר גפן. הקשר שלי לקנאביס רפואי התחיל לפני יותר מ-20 שנה ככתבת בריאות של גלי צה"ל. אני זוכרת את הפעם הראשונה שבה דיווחתי שישראל אישרה את השימוש בקנאביס לצרכים רפואיים. מה בכלל ידענו אז? מעט מאוד. מה שבטוח אני לא ידעתי אז, זה ששנים אחר כך בן זוג יהפוך לחולה שצורך קנאביס רפואי, ואז אמא שלי וסבתא שלי ואוטוטו גם אבא שלי, וכל אחד מהם מסיבות רפואיות שונות.

חוויתי כעיתונאית מסקרת וכמי שמטפלת בחולים לאורך השנים, את כל השינויים וההתפתחויות שהתחום עבר, ועדיין, אני מופתעת בכל יום מחדש מהגילויים החדשים. לאורך השנים גם ראיתי את ההתפתחות של כמה מהחברות המרכזיות בתחום.

Cronos Group היא שחקן מרכזי, שמגיע במקור מקנדה, בירת הקנאביס העולמי. היא מחויבת לסטנדרטים המחמירים ביותר, החל משלב הגידול, דרך שלב הייצור ועד לאריזה. וכאן אצלנו, קרונוס ישראל מייצרת ומשווקת את PeaceNaturals, המותג הרפואי. יישום לוקאלי לאיכות גלובלית.

בפרקי הפודקאסט שלנו נעסוק במחקר, בחידושים, בשימושים ובכל מה שחשוב ומעניין בתחום."

נשמע מרוקחים

"אמרתי לו תנסה, טיפה אחת שלושה שבועות, רק טיפה אחת, לא יותר מזה. הוא ניסה וחזר אליי עם דמעות בעיניים. הרבה יותר נוח לילד. הרבה יותר נוח לי לתקשר עם הילד. בשביל זה הלכתי ללמוד רוקחות, אלה הרגעים המרגשים במקצוע שלנו. הרי מה תפקידו של הרוקח? תפקידו של הרוקח זה להנגיש את הטיפול התרופתי למטופל. ברגע שאתה מסביר את הטיפול, ברגע שאתה מפיג חששות, ברגע שאתה מתאר תופעות לוואי, כאלה שעומדות לקרות, הרבה יותר קל למטופל."

נדבר על ההבדלים בין נשים לגברים בטיפול

"אני חושבת שלגברים אין בעיה לבוא ישר עם כל האמת לפנים, 'מגיע לי ככה, ואני דורש ככה'. אצל נשים.. זה עדיין לצערי קצת יותר מתנצל וקצת יותר מתבייש. זו הייתה החוויה שלי בכל פעם שדיברתי עם נשים. לרוב השיחות איתן היו יותר קלות, וגם היו לרוב יותר אינטימיות."

נדבר על מחקר ורגולציה בארץ ובעולם

"נדבר על המערכת האנדוקנבינואידית, מה ההבדל בין הזנים, מה מצב הרגולציה במדינות השונות בעולם ואיך אנחנו ביחס לאירופה ולארה"ב, נבדוק מה השפעת הקנאביס על מצבים נפשיים שונים, ואפילו נשאל למה כל כך הרבה זכאים לא מגיעים בסופו של דבר לקבל את הטיפול מבית המרקחת?

אנחנו כאן כי אנחנו שמים את החולה במרכז, ולחולה מגיעים שקיפות ויושר, מגיע לו לדעת בדיוק מה הוא מקבל.

'זמן קנאביס', אתם מוזמנים לשמוע את הפרקים ב – Spotify ובאפליקציות הפודקאסטים האחרות."

הצהרה משפטית
תוכן אתר זה נועד למטרות מידע בלבד, לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי, לאבחנה או לטיפול מקצועי ואינו מחליף אותם. הנתונים באתר אינם תוצאות של מחקרים ו/או ניסויים, ואין להשתמש בהם לכל מטרה שהיא.
לתמיכה ויצירת קשר
הצהרה משפטית
תוכן אתר זה נועד למטרות מידע בלבד, לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי, לאבחנה או לטיפול מקצועי ואינו מחליף אותם. הנתונים באתר אינם תוצאות של מחקרים ו/או ניסויים, ואין להשתמש בהם לכל מטרה שהיא.
לתמיכה ויצירת קשר