שאלות נפוצות

 • האם אפשר לקנות קנאביס רפואי בכל בית מרקחת?
  לא. קנאביס רפואי ניתן לרכוש אך ורק בבתי מרקחת אשר מורשים לנפק קנאביס רפואי, בתי מרקחת בהם עובדים רוקחים המוסמכים לנפק קנאביס רפואי. את רשימת בתי המרקחת ניתן למצוא באתר האינטרנט של היק"ר (יחידת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות), או כאן באתר ברשימת בתי המרקחת המוכרים את מוצרי הקנאביס הרפואי שלנו.
 • האם כדאי לערבב את הקנאביס עם טבק?
  כאשר מקבלים קנאביס למטרות טיפוליות, לא מומלץ לערבב את הקנאביס עם טבק רגיל. ערבוב מוצר הקנאביס עם טבק עשוי לפגוע בתועלת הרפואית של המוצר והטיפול.
 • עם מי אני יכול להתייעץ לפני השימוש ואחריו?
  אנחנו ב PEACE NATURALS, מלווים אותך במהלך הטיפול, החל מסימני השאלה שעולים לפני השימוש הראשון ועד לשלב בו אתה מעורה בכל הפרטים הדרושים כדי לצרוך קנאביס רפואי. לצורך כך, אנחנו מעמידים לשימושך מערך דיגיטלי קל ונוח ליעוץ, ליווי ושירות.
 • איך משתמשים בשמן קנאביס?
  שמן קנאביס מיועד לשימוש תת לשוני. תחת הלשון ישנם כלי דם אליהם אשר סופגים את שמן הקנאביס ישירות אל מחזור הדם. בהשוואה לאידוי ושאיפה, השפעתו של השמן איננה מיידית אך היא נמשכת פרק זמן ארוך יותר. לכן, יש להתחיל בטיפה אחת מתחת ללשון, להמתין 3-4 שעות ולעקוב אחר ההשפעה. לספיגה יעילה של שמן הקנאביס בדם, יש להמתין לפחות 15 דקות עד לשתייה ואכילה. במידה ולאחר מספר ימים מורגשת השפעה חלקית בלבד או שלא מורגשת השפעה כלל, ניתן להוסיף טיפה נוספת במרווח של לפחות 4 שעות בין זמני הנטילה. חשוב לזכור שההקלה תגיע בעזרת סבלנות והתמדה. יש להקפיד שלא לעבור על המינון היומי שנקבע על ידי הרופא המטפל.
 • איך יודעים איזה זן קנאביס מתאים לי?
  ההשפעה של זן מסוים של קנאביס משתנה מאדם לאדם. שני המינים העיקריים הם סאטיבה ואינדיקה. לכל אחד מהמינים העיקריים יש סוגים רבים של זני קנאביס. רוקח מנוסה יוכל להמליץ לך על זן התחלתי, אך חשוב לדעת כי תחילת השימוש כרוך בניסוי וטעיה עד הגעה לזן המתאים.
 • האם ניתן להחליף את סוג הקנאביס במהלך הטיפול?
  אפשר להחליף את סוג הקנאביס במהלך הטיפול. מומלץ לעשות זאת בהתייעצות עם הרופא/רוקח.
 • איך קובעים את המינון המתאים?
  העקרון המנחה הוא כי יש לפעול על פי המרשם וההוראות שתקבלו מהרופא המטפל שלך. הוא זה אשר קובע את המינונים לפי נתונים כמו גיל, משקל, מצב רפואי ויכולת צריכה. המינון היומי הוא אישי מאוד ומצריך התאמה באמצעות תהליך שנקרא טיטרציה. כל מטופל זקוק למספר שונה של שאיפות/טיפות על מנת לחוש את ההקלה הטובה ביותר, עם כמה שפחות תופעות לוואי. בכל מקרה יש להתחיל בהדרגה במינון נמוך ולהתקדם לאט.
 • מה תופעות הלוואי הנורמליות של קנאביס?
  אנו יודעים שצריכת קנאביס כרוכה לעיתים בתופעות לוואי כמו ירידה ברמת הסוכר בדם, יובש בפה, שיעול, יובש ואדמומיות בעיניים, תיאבון מוגבר וסחרחורת. במצב של תופעות לוואי קיצוניות כמו עילפון, שינוי קיצוני בלחץ הדם, בדופק, ברמת הסוכר או בקצב הנשימה, יש לפנות לרופא או למיון.
 • האם ניתן להמשיך ליטול תרופות יחד עם קנאביס רפואי?
  כל שילוב בין טיפול בקנאביס רפואי לבין טיפול תרופתי אחר, יש לעשות לאחר התייעצות עם הרופא המטפל בלבד.
 • מה ההבדל בין סאטיבה לאינדיקה?
  סאטיבה ואינדיקה הם שני סוגי הקנאביס הנפוצים ביותר בעולם. מקור הסאטיבה הוא במזרח אסיה ומקור האינדיקה הוא במזרח התיכון. סוג הסאטיבה מתאים לשימוש במהלך היום והוא בעל השפעה מנטלית מוגברת, ממריץ, מעורר תיאבון ויצירתיות ובעל יכולת להפחית דיכאון. סוג האינדיקה בעל השפעה פיזית מוגברת, מרגיע, מפחית חרדה וכאב ולעיתים גם מרדים, לכן הוא מתאים יותר לשימוש בלילה.

המידע להלן התקבל מהנחיות משרד הבריאות בלבד, לרבות, בין היתר, בנוהל 154 וכל הנספחים והתוספות המצורפים אליו, לרבות נוהל 106 (במשותף "הספר הירוק"), המתפרסם ע"י משרד הבריאות ומעודכן מעת לעת. משרד הבריאות ציין כי חרף הגידול בידע ובהבנה על אודות מנגנוני הפעולה של קנבינואידים בעשורים האחרונים, משרד הבריאות רחוק עדיין מהגדרת הנחיות מבוססות ראיות לצורך קביעת משטר טיפולי של מינון תרופתי בטיפול מבוסס קנבינואידים עבור התוויות קליניות שונות. .Cronos Group Inc, .Peace Naturals Project Inc, קרונוס ישראל או שותפיהם לא ביצעו כל מחקר בלתי תלוי לאימות המידע הנכלל בספר הירוק. .Cronos Group Inc, .Peace Naturals Project Inc, קרונוס ישראל או שותפיהם אינם מעניקים כל התחייבות או ערבות באשר למידע כאמור או ליעילותו של קנאביס רפואי לטיפול בכל בעיה או התוויה רפואית.