אילו תרכובות כימיות קיימות בקנאביס?

חממה לגידול קנאביס רפואי

בצמח הקנאביס מצויות יותר מ – 500 תרכובות כימיות שונות אשר מעניקות לכל צמח את הריח, הטעם, הפיגמנטציה והיכולות התרפויטיות שלו. את רוב התרכובות הכימיות ניתן למצוא בשלוש משפחות שונות:

אייקון פלבנואידים (Flavonoids)

פלבנואידים (Flavonoids)

המילה הלטינית Flavus – צהוב, מתייחסת לצבע המצוי בפירות ובירקות שלא מכילים פיגמנט ירוק. הפלבנואידים מעניקים את הפיגמנטציה ואת הטעם השונה המבדיל בין סוגי הקנאביס השונים.

אייקון טרפנים (Terpenes)

טרפנים (Terpenes)

הטרפנים מעניקים לצמחים בטבע את הריח אותו הם נושאים. התרכובות האורגניות הללו קיימות במגוון צמחים כמו ברוזמרין, בלימון, בלבנדר, בכוסברה, בציפורן וכן, גם בצמחי הקנאביס. הטרפנים הם האחראים על הבדלי הריחות שמאפיינים את זני הקנאביס השונים. בצמח הקנאביס זוהו למעלה ממאה טרפנים שונים, אולם כל זן מתאפיין בסוג טרפן בהרכב ייחודי.

מעבר לאפקט הטעם והריח, מחקרים חדשים מראים כי טרפנים מסייעים לקנבינואידים להיקלט בגוף. בנוסף, ככל שמחקר תחום הטרפנים מתפתח, כך אנו מבינים שהתפקיד אותו הטרפנים עשויים למלא בכל הנוגע להשפעות זני הקנאביס השונים על עולם הקנאביס הרפואי, הוא תפקיד מפתח.

אייקון קנבינואידים (Cannabinoids)

קנבינואידים (Cannabinoids)

הקנבינואידים הם אלו שמעניקים לצמח הקנאביס את היכולות התרפויטיות שלו. מדובר בקבוצה של למעלה מ – 100 תרכובות כימיות שונות הנמצאות בצמח הקנאביס. כל אותן תרכובות כימיות מייצרות יחדיו את “אפקט הפמליה”, כלומר, ההשפעה של כלל הקנבינואידים שבצמח הקנאביס יחד. האפקט משתנה בין זן קנאביס אחד למשנהו עקב השוני שבכמות ובמינון הרכיבים הפעילים.

הרשמה לניוזלטר קנאביס רפואי

מעניין? שמחים לשמוע.

עולם הקנאביס הרפואי נמצא בתנופה אדירה, ואנחנו כאן כדי לתת לך מידע חדש ומעניין על ייצור קנאביס רפואי בסטנדרט קנדי.