arrow

שאלת מיליון התפרחות: עדיף גריינדר או מספריים?

בין אם אתם מטופלים חדשים או וותיקים, אל תתביישו – גם אנחנו לא בטוחים בתשובה הנכונה לשאלה הזו, ואנחנו חקרנו את הנושא. אבל מסתבר שהבחירה לעבד את התפרחות שלכם במספריים או בגריינדר יכולה להשפיע על מאפיינים קריטיים של התערובת הסופית – וכדאי לכם להכיר אותם. גלו את התשובה לשאלת השאלות.
הבחירה בין עיבוד תפרחות קנאביס רפואי לתערובת עם מספריים או עם גריינדר היא עניין של טעם אישי, אבל – רגע לפני שעושים את הבחירה חשוב שתכירו את המאפיינים השונים כדי שתעשו את הבחירה מושכלת עבורכם.

מגע עם התפרחת

מגע יד אנושית חשופה עלול לזהם ולהזיק לתפרחות. למעשה, גם אחיזתן בכפפות גומי דקות שלא מבודדות את חום הגוף עשויותועשויות להיות מצופות באבקה לא מומלצת במיוחד. מעטה הטריכומות שמקיף את התפרחת נדבק בקלות גם לעור וגם לכפפות, ולכן גם כשאנחנו גוזמים את התפרחות עבורכם במפעל אנחנו משתדלים לגעת בהן כמה שפחות.
במקצה זה, אין ספק שהגריינדר מנצח. השימוש בגריינדר חושף את התפרחת להרבה פחות מגע עם העור שלנו או כל גורם זר אחר בהשוואה לעיבוד עם מספריים המצריך אחיזה מתמדת של גושי התפרחת עד שיגיעו לגודל הרצוי. זה עלול לזהם את התפרחת, ובהתאם את הריאות שלנו. בנוסף, הטריכומות שמסיימות על קצות האצבעות ישאירו תחושה דביקה ולא נעימה.

אחידות התערובת

אחידות הגריסים בתערובת הסופית משפיע באופן אקוטי על זרימת האוויר במכשיר האידוי, בגלילית או במקטרת שלכם וכתוצאה מכך על הטעם שתרגישו ועל חוויית האידוי או העישון שתתקבל. ממש כמו בסלט: כאשר הירקות חתוכים בגדלים נבדלים, חוויית המאכל פחות אחידה וצפויה מאשר בסלט בו הירקות נקצצו באופן אחיד.
במקצה האחידות קשה לבחור מנצח ברור כי בסופו של יום – זה עניין של טעם. יחד עם זאת, לאחידות גבוהה יש יתרונות טיפוליים ולכן היינו ממליצים להשתמש בגריינדר המבטיח גריסים אחידים יותר מעיבוד עם מספריים. אחידות גודל הגריסים תשפר את אחידות התערובת, ותמנע מצב בו מנת טיפול אחת תכיל הרבה יותר או פחות מאחרת. הדבר עוזר לעקוב ולוודא עד כמה שאפשר שהמינונים הנדרשים על ידכם אכן נצרכים בשעה ובעת המתאימה.

דחיסות התערובת

דחיסות התערובת יכולה להשפיע על הטעם, על חוויית הצריכה ועל כמות הרכיבים הפעילים והמשניים שאנו צורכים בכל שאיפה. כאשר התערובת דחוסה, נוכל לצרוך הרבה ממנה בשאיפה אחת לעומת תערובת אוורירית וקלילה שתספק ריכוז נמוך יותר של רכיבים פעילים ומשניים. ביחס לשימוש במספריים, השימוש בגריינדר בדרך כלל מפעיל לחץ ודוחס את התפרחת אם לא מפרקים אותה טרם עת.
כמו במקצה האחידות, גם כאן חשוב להכריז שזהו עניין של טעם וריח. ישנם מטופלים שמעדיפים את הקלילות שמציעה תערובת שנגזמה על ידי מספריים, וישנם כאלה שיעדיפו את הפירורים הדחוסים שמפיק הגריינדר. עם זאת, תערובת קלילה עלולה להיות הרבה פחות אחידה מתערובת דחוסה – ולכן לנסיבות מעקב טיפולי, גריינדר יהיה עדיף.

ריכוז קנבינואידים וטרפנים

ההבדלים בין שתי שיטות עיבוד התפרחת יכולים להשפיע דרמטית על שלמות הטריכומות על התפרחת והריכוז שלהן בתערובת. זה אולי נשמע שולי, אבל טריכומות למעשה מחזיקות את מרבית הרכיבים הפעילים והמשניים בצמח הקנאביס: הקנבינואידים, הטרפנים ועוד קבוצות חשובות. פגיעה בריכוז הטריכומות יכולה לפגוע משמעותית באיכות הטיפולית של התערובת הסופית.
במקצה זה, המנצח הברור הוא הגריינדר. המגע שמצריך עיבוד עם מספריים הוא מכת מחץ לטריכומות על התפרחת. הוא עלול לגרום להן להידבק לאצבעות, לפני המספריים או פשוט לעוף הצידה. כאשר משתמשים בגריינדר כדי לעבד את התפרחת, הטריכומות נשמרות בתוך הגריינדר או מופרדות לתא איסוף נפרד המיועד למטרה זו.

קלות שימוש, תחזוקה ונשיאה

שתי שיטות העיבוד מצריכות כלים עם קלות שונה לשימוש ונשיאה כמו גם דרישות משתנות בנוגע לתחזוק שלהם. למרות שיש גריינדרים חשמליים ואוטומטיים, רוב הדגמים שקיימים היום וניתנים לנשיאה באותה קלות כמו מספריים הם ידניים ומצריכים הפעלה של כח תוך כדי תנועה סיבובית של אחת הידיים לכל הפחות. מספריים לעומת זאת דורשות תנועה של האצבעות בלבד, הן דקיקות ותחזוקתן פשוטה יותר.
לציבור הכללי, השימוש בגריינדר לשם עיבוד תפרחת יהיה הרבה יותר קל, מהיר ונגיש מאשר עיבוד סזיפי עם מספריים. עם זאת, לנקות ולנשוא בכיס גריינדר זה הרבה פחות נוח וקל ממספריים. בנוסף, מטופלים עם מוגבלויות מוטוריות מסוימות יכולים למצוא את העיבוד עם גריינדר דווקא קשה יותר ממספריים.