arrow

על חגיגות, אלכוהול וטיפול בקנאביס רפואי

מתכננים להרים כוסית בקרוב? כדאי שתדעו איך זה משפיע על הטיפול שלכם בקנאביס רפואי עתיר THC. ל-THC יש אינטראקציות נפוצות בשילוב עם אלכוהול, ובנוסף – הצמד משפיע על יכולות הנהיגה ובהתאם נקבע בחוק חלון זמן מיוחד בו אסור לנהוג לאחר הצריכה. כל המידע על האינטראקציות, ההגבלות החוקיות והדרך המומלצת לחגוג בזמן טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC נמצאים במאמר שלפניכם.
אומרים שיין הוא מה שהופך ארוחה לסעודה. לכולנו יוצא לחגוג מדי פעם עם חברים או בני משפחה, ולראיה אחד הסממנים הנפוצים ביותר בעת חגיגה הוא נוכחותו של משקה אלכוהולי בסביבה. עם זאת, הפופולריות של המנהג לא אומרת שיש לקחת אותו בקלות ראש. צריכת אלכוהול יכולה להיות מסוכנת לבריאות והיא עלולה לפגוע ביכולות המוטוריות ולהשפיע על כישורי הנהיגה. בנוסף – יש לה השפעה על הטיפול שלכם בקנאביס רפואי עתיר THC.
שילוב אלכוהול עם קנאביס רפואי בכללי ועם קנאביס רפואי עתיר THC בפרט, יכול ליצור אינטראקציות שיגרמו לתופעות לוואי לא צפויות שעלולות להשפיע על חווית השתייה כמו גם על הטיפול. תופעות הלוואי נוטות להשתנות בהתאם למינונים ולסדר נטילת הרכיבים, לכן אם אתם מטופלים בקנאביס רפואי עתיר THC – חשוב מאוד להכיר את ההשלכות הגופניות והחוקיות של צריכת אלכוהול בזמן טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC, כמו גם את הדרך בה עדיף לעשות זאת.

חשוב להכיר: אינטראקציות בין קנאביס רפואי ואלכוהול

צריכת אלכוהול בזמן טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC יכולה להפוך את הערב המהנה שלכם בחוץ לחוויה לא נעימה. השילוב בין השניים לא מעודד תופעות לוואי באופן אוטומטי, אך צריכת אלכוהול אפילו בכמות קטנה השקולה לשני משקאות בלבד הספיקה כדי להגביר את כמויות ה-THC בדם, והאפקט מתחזק ככל שריכוז הקנבינואיד במוצר הקנאביס הרפואי גבוה יותר. במקביל, צריכת THC מכהה את השפעתו של האלכוהול – מה שעלול לעודד שתייה מוגברת ולא אחראית שתגרום לתופעות לוואי בעצמה.
כלומר, צריכת אלכוהול בזמן טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC מחזקת את השפעתו של הקנבינואיד הפסיכואקטיבי, ובד בבד מכהה את האפקט הנוצר מהשתייה. הנסיבות עלולות לגרום לאי נוחות אפילו למטופלים מנוסים בעקבות מינוני ה-THC העודפים במחזור הדם, ובנוסף להשרות אשליה של פיכחון בעקבות תחושת השיכרון המודחקת, מה שעלול לדחוף לצריכת אלכוהול מוגברת שתסכן אתכם ואפילו את הציבור אם תחליטו לנהוג.

לשתות לפני טיפול או אחריו?

למרבה ההפתעה, קיים הבדל מהותי בין האפקט שיתרחש בגופכם אם תצרכו אלכוהול אחרי הטיפול בקנאביס רפואי או לפניו. יחד עם זאת, בשני המקרים תופעות הלוואי עלולות להשפיע על הטיפול וגם על חוויית השתייה. לדוגמה, כאשר נוטלים טיפול לפני ששותים, תחושת השיכרון מהאלכוהול תהיה פחות מורגשת, מה שעלול להוביל לשתייה מופרזת שתגרום בתורה לבחילות, הקאות, חמרמורת ובמקרים מסוימים אפילו הרעלת אלכוהול.
לעומת זאת, כאשר נוטלים טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC אחרי ששותים אלכוהול – גם אם זו כמות קטנה בלבד – אחוזי ה-THC בדם עולים, וסביר שתרגישו את האפקט הפסיכואקטיבי של הקנאביס הרפואי שלכם באופן הרבה יותר חזק מבד״כ. האפקט יכול ליצור תחושה של עודף THC שמעודדת עייפות חזקה, זיעה קרה, כאבי ראש, בחילות ואפילו הקאות – במיוחד לאחר שילוב עם אלכוהול.

האם אפשר לנהוג אחרי קנאביס רפואי ואלכוהול?

אמנם ישנן כבר הגבלות קיימות לנהיגה לאחר שתיית אלכוהול או טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC, אך לא הרבה מטופלים מודעים לכך שקיימת החמרה חוקית מיוחדת על השילוב בין השניים. אם נטלתם טיפול בקנאביס רפואי עתיר THC ושתיתם אפילו משקה אחד, אסור לנהוג בכלי רכב או להפעיל מכונות כבדות במשך 12 שעות רצופות.
אם להתחשב באפקט הצפוי מהשילוב בין השניים, חלון ההמתנה הארוך הזה לא מפתיע. בנוסף, סטטיסטיקות של נפגעי תאונות שנאספות על ידי הרשויות לבטיחות בדרכים מסביב לעולם מצביעות שוב ושוב על הסיכון המוגבר שיש בנהיגה לאחר שילוב אלכוהול עם קנאביס רפואי עתיר THC יחדיו ביחס לנהיגה המושפעת מאחד מהם בלבד.

אז... איך חוגגים ושומרים על עצמנו?

למרבה הצער אין דרך בטוחה לשתות אלכוהול בזמן טיפול בקנאביס רפואי, אך יש מספר פעולות שתוכלו לעשות כדי לסייע לגוף שלכם להתמודד עם השילוב בין השניים. ראשית, אכלו טוב ושתו מספיק מים לפני שאתם נוטלים טיפול, ואם מתאפשר גם במהלך החגיגה. צריכת קנאביס רפואי יכולה לעודד רעב ואלכוהול נספג בגוף בצורה פחות מזיקה כאשר הוא מתערבב עם מזון. בנוסף – שניהם מייבשים את הגוף, ולכן אספקת מים או משקאות נטולי קפאין היא הכרחית.
מבחינת תזמון, זכרו שמוטב ליטול טיפול לפני שאתם שותים אלכוהול ולא להפך. אמנם, ריכוזי ה-THC בדם עלולים להחליש מעט את השפתעו, אך עם מידה של אחריות תוכלו להישמר שלא לשתות יותר מדי ולא תסכנו את חוויית הטיפול שלכם ויעילותו. מאחלים לכם בריאות שלמה, ומקווים שנתראה בשמחות.