arrow

מדיניות האיכות של הקאנביס הרפואי של קרונוס ישראל: המעשים שמאחורי המילים

מדיניות האיכות של קרונוס
מדיניות האיכות של קרונוס
אנחנו בקרונוס ישראל, משקיעים את כל המשאבים הנדרשים ואף למעלה מכך, באיכות. אבל מה זה אומר בפועל? ד"ר ויויאנה בראודה, סמנכ"לית מערך האיכות של החברה: "כשעבדנו על מדיניות החברה, הדבר היחיד שראינו מול העיניים זה את המטופלים שלנו."
על פי מדיניות האיכות של קרונוס ישראל – "הנהלת החברה מחויבת לספק ללקוחותיה מוצר נקי מגורמי זיהום כלשהם ובטוח לשימוש", איך עושים את זה בשטח? ד"ר בראודה, מי שמובילה את הדרך בה חברת קרונוס ישראל צועדת, כאן כדי לענות על השאלה.

מוצר נקי מגורמי זיהום ובטוח לשימוש

מוצר נקי מגורמי זיהום ובטוח לשימוש "המטרה הראשונה שלנו בדרך למוצר נקי ובטוח לשימוש הוא מיפוי וצמצום של מקסימום סיכונים", מסבירה ד"ר בראודה. "כל דבר שעלה בהערכת הסיכונים שלנו כאלמנט שעשוי לגרום לזיהום, מופה ועבר הסתכלות ובדיקות מקיפות. לדוגמה, במהלך הגידול, כשבצמח כבר התפתחו תפרחות, אף עובד לא ייגש אל הצמח בלי כפפות בידיים ובלי לבוש מתאים לכיסוי הגוף, הראש והזקן הכל על מנת לצמצם למינימום את האפשרות שימצא במוצר גופים זרים כמו שערות, או שיגדלו לנו מיקרובים בתפרחות."

ניטור ומניעת אבק ומיקרובים בתהליך הגידול והייצור

"אבק ומיקרובים הם גורמים שיכולים לפגוע בהחלט באיכות המוצרים,המפעל הוא ברמת ISO 8 מבחינת דירוג החדרים הנקיים, מה שאומר שקיימת תחלופת אוויר ברמה גבוהה שמונעת הצטברות חלקיקי אבק באוויר, מה גם שיש ניטור תקופתי של הקירות והרצפה על מנת למנוע עומס מיקרוביאלי", מוסיפה ד"ר בראודה.
"על מנת לווסת את הלחות בחווה עצמה יש לנו מזרוני לחות, כי לחות מאוד גבוהה יכולה לגרום לעובש."

איך מעבירים את סטנדרט האיכות הגבוה לכל עובד בחברה?

"מה שמביא את החברה לרמת איכות מוצר גבוהה, הוא שיתוף הפעולה של העובדים והמחשבה על המטופל בקצה. אנחנו עובדים בהתאם להוראות תקן ה -IMC-GMP בכל אספקט בתהליכי הגידול וייצור מוצרי הקנאביס הרפואי בחווה ובמפעל. כשאנחנו מדריכים את העובדים שלנו, אנחנו לא מסתפקים במתן הנחיות בלבד. חשוב לנו שכל עובד ועובדת, בכל שלב בתהליך הייצור, יבינו את המשמעות ואת חשיבות העבודה שהם עושים." "אנחנו מדברים עם העובדים על מי שמקבל את המוצר בסופו של התהליך. חשוב לנו שכל עובד ועובדת יראה מולו אדם שצריך עזרה, יבין את משמעות התפקיד שלו בדרך להקל על אותו אדם ויקפיד על הנהלים, כמו שהיה מקפיד עליהם אילו המוצר היה מיועד לבן משפחה."
"אנחנו מדברים עם העובדים על מי שמקבל את המוצר בסופו של התהליך. חשוב לנו שכל עובד ועובדת יראה מולו אדם שצריך עזרה, יבין את משמעות התפקיד שלו בדרך להקל על אותו אדם ויקפיד על הנהלים, כמו שהיה מקפיד עליהם אילו המוצר היה מיועד לבן משפחה."

רמת ההסמכה של העובדים בראש סדר העדיפויות של החברה

"מדיניות האיכות שלנו היא הדבר הראשון אותו כל עובד פוגש שנכנס לעבוד בקרונוס ישראל. אנחנו מעבירים יום אוריינטציה ראשוני, ממש ביום בו העובד מצטרף אלינו, בו הוא מקבל הסבר על מדיניות האיכות ועל חשיבות מערך האיכות בחברה", אומרת ד"ר בראודה.
"מדיניות האיכות שלנו היא הדבר הראשון אותו כל עובד פוגש שנכנס לעבוד בקרונוס ישראל. אנחנו מעבירים יום אוריינטציה ראשוני, ממש ביום בו העובד מצטרף אלינו, בו הוא מקבל הסבר על מדיניות האיכות ועל חשיבות מערך האיכות בחברה", אומרת ד"ר בראודה.

עריכת מבדקים פנימיים בכל אזור בחברה

"כל התהליכים בחברה עוברים מבדק פנימי כולל מערך האיכות, בו אנחנו בודקים נושאים מיוחדים, לפחות פעם בשנה, ממש כמו בדיקת הסמכה של הרשויות, רק שכאן אנחנו בודקים את עצמנו במטרה לשמור על רמת האיכות תוך חיפוש הזדמנויות לשיפור", מציינת ויויאנה.
"השבוע למשל, הקדשנו בוקר שלם בו התייחסנו לכל התהליך של אריזת התפרחות.", מציינת ד"ר בראודה. "בגלל שמערך האיכות לא מעורב בתהליכים היומיומיים, אנחנו מגיעים לבדיקות הללו עם עיניים רעננות שמסתכלות על התהליך בדרכים חדשות."
"מבדק פנימי מורכב מבדיקת תיעוד עבודה ומתשאול העובדים על תהליכי העבודה שהם מבצעים", מוסיפה ד"ר בראודה. "במבדק תפרחות למשל, אנחנו מגיעים ומסתכלים על תהליך קבלת התפרחות במחסן, מה התיעוד שיש שם, מה הבדיקות שנעשו לתפרחות, איך הצוותים נכנסו לחדרים ועל אלמנטים נוספים בתהליך. מעבר לזה, אנחנו שואלים את העובדים מה דעתם על תהליך העבודה והם יש להם הצעות לייעול."
"צוות האגרונומים שלנו מורכב כמעט כולו מאנשים עם ניסיון של שנים, שכבר עובדים בתחום הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם."